#24 Księga Dżungli

Samotny wilk?

Księga Dżungli bardzo przypomina mi Wszystko za życie (ang. Into the Wild). Christopher ucieka przed cywilizacją i innymi ludźmi. Gdy jednak czuje, że dotarł do miejsca swojego przeznaczenia, to zdaje sobie sprawę, że brak mu osoby, z którą mógłby dzielić piękno chwili. Mowgli natomiast zostaje wychowany w stadzie wilków, uczy się go języka zwierząt i praw dżungli. Dzięki temu czuje się jak w domu. Do czasu…

Do czasu aż spotyka młodą dziewczynę z ludzkiej wioski. Jest nią tak zafascynowany, że porzuca Baloo i Bagheerę. Wybiera ludzi, choć jeszcze niedawno zapierał się rękami i nogami, byleby tam nie trafić. Szybko zmienia zdanie, gdy widzi kogoś podobnego do siebie.

Każdy z nas potrzebuje innych ludzi. Jednego przyjaciela, pięcioro członków rodziny czy całą komunę. Nieważne ilu. Istotne jest natomiast to, że samotność nam nie służy. Oczywiście, chwile, gdy jesteśmy sami ze swoimi uczuciami i myślami, są jak najbardziej nam potrzebne. Niemniej na dłuższą metę się to nie sprawdzi. Często czujemy wewnętrzny przymus i chęć podzielenia się czymś z drugim człowiekiem. Pragniemy wyrazić nasz zachwyt, wytłumaczyć smutek. Nawet jeśli ktoś nie lubi rozmawiać, to sama czyjaś obecność jest dla niego ważna.

Nie mam wielu przyjaciół i cenię sobie swoją samotnię, ale czuję, że potrzebuję innych osób. Uwielbiam się z nimi śmiać, droczyć się, dzielić cudowne chwile bądź momenty grozy. Nie wiem, jak bym sobie radziła, gdybym nie miała z kim tego robić. Jestem szczęśliwa, że są wokół mnie takie osoby. I wiecie co? Właśnie nabrałam ochoty napisania im tego. Warto takie rzeczy mówić.

czarodziejka

Zdjęcie autorstwa Stephana Wiesera

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: