#25 Aryskotraci

Wymarły gatunek?

Kim dla Was jest prawdziwa dama? Czy we współczesnym świecie nadal można taką kobietę spotkać? Czasem obawiam się, że dam jest coraz mniej. Kobiety zmieniają się, wciąż walcząc o równouprawnienie i uznanie ich za kogoś wartościowego. Często ta walka i ciągłe udowadnianie światu kim się jest sprawia, że kobiety tracą na swojej kobiecości; nabierają męskich cech.

Niektórzy utożsamiają damę z kobietą sukcesu. Według mnie jednak budowanie kariery czy zarabianie mnóstwa pieniędzy tego nie determinuje. Damą może być każda kobieta, niezależnie od sfery, zawartości portfela czy ubrań, które nosi. Bycie damą wynika z jej charakteru, usposobienia i sposobu traktowania innych. Wydaje się czasem, że Duchesse z Aryskotratów zachowuje się nienaturalnie, ale to na skutek braku wcześniejszej styczności z innym życiem niż w zamożnym, arystokratycznym domu. Biała kotka odzwierciedla jednak wiele cech, które widzę w prawdziwej damie.

Dla mnie taka osoba łączy w sobie niewymuszony wdzięk, naturalną klasę, pewną dozę delikatności i łagodności. Nie da jej się wyprowadzić z równowagi i traktuje wszystkich z szacunkiem. Jednocześnie cały czas zachowuje się naturalnie, nie udaje kogoś innego niż jest. Również w słowach jest niezwykle szczera, choć specjalnie nikogo nimi nie rani. Innymi słowy, prawdziwa dama to dla mnie uosobienie kobiecości: zmysłowości wymieszanej z naturalnym pięknem duszy.

czarodziejka

Zdjęcie autorstwa Alvina Mahmudova

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: