#26 Gałki od łóżka i kije od miotły

O dążeniu do celu słów kilka

Dzisiaj wpis będzie krótki. Mam nadzieję, że mi wybaczycie, zwłaszcza, że postaram się być nie tylko zwięzła, ale i treściwa. Film dzisiaj mnie interesujący, Gałki od łóżka i kije od miotły, to interesująca opowieść o poszukiwaniach brakującego fragmentu zaklęcia, które mogłoby pomóc Wielkiej Brytanii w wojnie. Czarownica razem z trójką przygarniętych przez nią dzieci podróżuje na łóżku, aby skompletować magiczną formułę.

Eglantine Price, która jest raptem początkującą wiedźmą, ma niezwykle rozwinięte poczucie odpowiedzialności wynikające z jej talentu magicznego. Uważa, że została nim obdarzona nie bez powodu. Tak zaczęłam się zastanawiać nad zdolnościami każdego człowieka. Czy mając takie a nie inne umiejętności, jesteśmy zobligowani do tego, aby nimi wyznaczać swoje życie? Nie próbować nowych rzeczy, nie robić czegoś, co kochamy, choć nie jesteśmy w tym najlepsi?

Wyobraźmy sobie sytuację: kobieta potrafiąca pięknie śpiewać woli spędzać długie godziny, jeżdżąc na łyżwach niż inwestować w swój talent. Powinna zostać potępiona, bo choć nigdy nie będzie robiła piruetów, to robi to, co kocha całym sercem, zostawiając śpiew na wieczorne usypianie dzieci zamiast? Z tego co pamiętam nawet w Piśmie Świętym jest przypowieść o talentach, które powinno się pomnażać.

Myślę, że umiejętności czy niezwykle zdolności w czymś to jedno, a marzenia i nasze gusta to drugie. Wspaniale gdy idą w parze, ale jeśli nie, to chyba lepiej podążać za głosem serca być może będzie to trudniejsza ścieżka, ale jakże szczęśliwa!

 

czarodziejka

Zdjęcie autorstwa Nica E.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: