Czym jest Projekt: animacja?

lobostudio-hamburg-134977.jpgWingapo,

od zawsze oglądałam animacje, które w moim sercu zajmują obok literatury bardzo ważne miejsce. Teraz mam już dwadzieścia parę lat, ale nadal nałogowo je oglądam i wcale się tego nie wstydzę. Oczywiście, pierwszą bajką, jaką widziałam, była wytwórni Walta Disneya. To klasa sama w sobie, zapoczątkowali coś niesamowitego, tworząc kanon animacji, który pomimo głosów krytyki trzeba znać. Często jednak myślimy sobie, że znamy już wszystkie bajki, a nagle się okazuje, że o jakiejś nawet się nie słyszało. Kto z Was zna Dzielnego małego tostera, który co prawda został wyprodukowany przez studia Hyperion Pictures i The Kushner-Locke Company, ale wytwórnia Walta Disneya także miała w tym swój udział?

Wielu z nas widziało pierwsze części, ale drugie czy trzecie jakoś nam umykają. Myślę, że mam podobnie, ba, jestem tego pewna  nie widziałam wszystkich animacji studia Walta Disneya. Wstyd mi, zwłaszcza że tytułuję się miłośniczką animacji. A co ze mnie za miłośniczka, która nie widziała całego Disneya? Ostatnio postanowiłam to zmienić. W ciągu roku (czyli do 7 maja 2018 roku) obejrzę wszystkie animacje tego studia  filmy w pełni animowane i na wpół animowane, a na wpół aktorskie. Będę tutaj dzieliła się swoimi spostrzeżeniami, myślami i uczuciami na temat każdego z nich.

Zapraszam wszystkich w tę podróż; nie mam pojęcia, dokąd nas to zaprowadzi, ale jestem pewna, że to będą niezapomniane chwile. Odwiedzimy przeróżne zakątki świata, poznamy, czym są magia i piękno oraz dotrzemy do głębi naszych dusz. Tak więc w drogę, na koniec świata i jeszcze dalej!

czarodziejka

Zdjęcie autorstwa LoboStudia Hamburg

Advertisements

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑